Regały paletowe ciężkie - Logi-Max Polska - Logistyka i Magazynowanie

Regały magazynowe paletowe ciężkie


Regały paletowe ciężkie


Regały wysokiego składowania, przeznaczone są do składowania materiałów ponadgabarytowych oraz o dużej wadze. Na ich konstrukcję składa się z ram nośnych i zawieszonych na nich poziomych belek / trawersów. Technologia, w której są produkowane, pozwala na składowanie dużych ładunków o znacznej wadze. Tego typu regały na palety mogą być połączone ze sobą, co pozwala realizację załadunku po obu stronach.

Regał paletowy kotwiony jest do posadzki poprzez stopy ram za pomocą śrub rozporowych.

Słupy nośne ram oraz belki / trawersy produkowane są ze stali gorącowalcowanej / profili hutniczych, a cała konstrukcja, jaką posiadają regały wysokiego składowania, zapewnia im doskonałą stabilność. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla magazynowania ładunków o zwartej masie.


Regały paletowe, w naszym sklepie


Dzięki temu nadają się do magazynowania:
• formy do pras
• formy odlewnicze
• kręgi stali
• arkusze blach
• płyty stalowe
• elementy odlewnicze

W zależności od przeznaczenia wyróżniamy regały paletowe magazynowe zabezpieczone antykorozyjne:
• wewnętrzne – malowane proszkowo na dowolny kolor RAL – z przeznaczeniem do magazynów wewnętrznych
• zewnętrzne – ocynkowane ogniowo – z przeznaczeniem do magazynów zewnętrznych

Regały magazynowe paletowe ciężkie to konstrukcje stalowe realizowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami i preferencjami Klienta. Powstaje on według konkretnego projektu, gwarantując optymalizację powierzchni magazynowej oraz skuteczność całego rozwiązania. Nasze produkty pozwalają między innymi na łatwą kontrolę stanów magazynowych oraz na składowanie niemal każdego rodzaju ładunku. Proponowane przez nas regały paletowe to także atrakcyjna cena oraz wysoka funkcjonalność, można je bowiem swobodnie regulować w zakresie wysokości, oferujemy także modele rzędowe oraz tradycyjne. Regały paletowe ciężkie magazynowe (wysokiego składowania) służą składowaniu ładunków ponadgabarytowych o zwartej masie.

Regały magazynowe ciężkie paletowe


Rozwiązanie to jest idealne dla przedmiotów średniej długości, które wymagają otwartej przestrzeni, składowania i utrzymania dużej wagi. System, jaki tworzą jest doskonały w przypadku nieporęcznych produktów o kłopotliwych rozmiarach lub kształtach. Pozwala to na ich bezpieczne przechowywanie i umożliwia łatwy do nich dostęp. Regały paletowe ciężkie pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej – przestrzeń nie jest marnowana, a poziomo ułożone towary można spiętrzać jedne na drugich, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do paczek czy pojedynczych produktów. Znajdują one zastosowanie do składowania elementów stalowych, stali surowej, form odlewniczych, form pras. Regał paletowy ciężki składa się z pionowych ram / stężonych słupów nośnych do których przymocowane są poziome belki / trawersy. Trawersy siadają tak zwany zamek, na który są łączone z ramami nośnymi. Ponadto występuje jeszcze zabezpieczenie przed wypadanie tak zwany rygiel, który sprawia, że trawersy są niezwykle stabilne.


Regały wysokiego składowania to łatwa i prosta obsługa, która odbywa za pomocą wózków widłowych specjalnych lub tradycyjnych. System przechowywania, jaki oferują, jest zaprojektowany zgodnie z wymaganiami klienta, a towary można składować w regałach pojedynczych albo podwójnych. Stosując różne komponenty możemy łatwo dopasować się do różnorodnych sytuacji i wymagań. Standardowo nasze produkty dostarczane są w kolorze niebieskim, ale na żądanie dostępne są również inne kolory. W przypadku zastosowań zewnętrznych, w celu lepszej ochrony przed korozją, regały magazynowe ciężkie pokrywane są farbą zewnętrzną lub wykonywane w wersji ocynkowanej zanurzeniowo. Regały na palety mogą posiadać wypełnienie kratą pomostową lub inną strukturą w celu zabezpieczenia ładunku.

Przy aranżacji magazynu wykorzystujemy regał paletowy pojedynczy do ustawienia przy ścianie lub granicy magazynu, natomiast w kolejnych rzędach ustawiamy podwójne.

Podstawowe korzyści wynikające z zastosowania naszych produktów to między innymi:
• Łatwy dostęp do każdego miejsca w magazynie
• Dobrą widoczność każdego przechowywanego elementu
• Elementy o różnym ciężarze można przechowywać na tym samym regale
• Wykorzystanie całej wysokości magazynu
• Powstaje możliwość rozszerzenia powierzchni magazynowej o magazyn zewnętrzny
• Zastosowanie wytrzymałych, gorąco walcowanych elementów wymagających niewielkiej konserwacji
• Można regulować poziomy składowania
• Atrakcyjna cena proponowanego rozwiązania

Najczęściej zadawane pytania

1Regał paletowy ciężki, co to jest i do czegło służy?
Regały te służą do przechowywania przedmiotów, które z racji swojej dużej wagi wymagają większej przestrzeni składowania. Są idealnym rozwiązaniem przy kłopotliwych rozmiarach i kształtach, takie jak np. kręgi stali, arkusze blachy czy płyty ze stali. Do składowania ładunków o wadze od 2000 kg w górę do 20 ton na jeden ładunek.
2Co to jest ładunek ciężki dla regału paletowego?
Każdy powyżej dwóch ton, często spotykany w branżach automotive czy obróbki metali.
3Czym różnią się regały paletowe ciężkie od regałów magazynowych paletowych?
Ciężkie regały paletowe to stalowe konstrukcje, tworzone pod indywidualne wymogi klienta. Charakteryzują się bardzo dużymi możliwościami obciążenia. Są to regały przeznaczone głównie do ładunków ciężkich. Zasadnicza różnica to waga ładunku. Regały lekkie przenoszą obciążenia do 20 ton na ramę. Regały ciężkie przenoszą obciążenie do 100 ton na ramę.
4Jak duże elementy można przechowywać na regale ciężkim?
Nasze regały paletowe nie mają ograniczeń co do wielkośći ładunku. Każdy nasz regał ciężki projektujemy pod indywidualne wymagania klienta.
5Jakie towary można składować na regałach paletowych ciężkich?
Każdy towar, ale regał jest dedykowany do ładunków powyżej dwóch ton / sztuka i obciążenia ramy powyżej 15 ton.
6Z czego wykonane są regały paletowe ciężkie?
Regały wykonane są z profili hutniczych gorącowalcowanych, profili IPE, HEB, HEA i Ceowników.
7W jakim magazynie stanąć mogą regały ciężkie?
Regały są przeznaczone do magazynu wewnętrznego i zewnętrznego. Stosowane zabezpieczenie antykorozyjne cynkowanie ogniowe - magazyn zewnętrzny, lakierowanie proszkowe - magazyn wewnętrzny.
8Do czego stosujemy regały paletowe ciężkie?
Najczęściej stosujemy do składowania stali w arkuszach lub kręgach. Nasze regały paletowe możemy dostosować indywidualnie pod specyficzne wymagania klienta, jak i do składowania kręgów stali. W sytuacji gdy nasze ładunki mają kłopotliwe kształty, dużą wagę i gdy chcemy zapewnić sobie dobrą widoczność przechowywania każdego elementu. Rozwiązanie idealne do składowania form do pras, form odlewniczych, kręgów stali, arkuszy do blach czy płyt stalowych.
9Jakie regały stosujemy do formatek blachy?
Do składowania tego ładunku wykorzystujemy regały paletowe ciężkie, regały wspornikowe, segmentowe i kasetowe.
10Jakie ramy mają zastosowanie w regałach?
Dla bardzo ciężkich ładunków stosuje się ramy oparte na trzech lub więcej słupach.
11Czy stosuje się wypełnienie półki?
Tak stosujemy wypełnianie półek w naszym regale paletowym. Stosujemy wypełnienie półki kratą pomostową WEMA. Stosujemy również łoża do kręgów stali.

Chcesz zacząć oszczędzać? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT