Stojaki na taśmy stali - Logi-Max Polska - Rozwiązania Logistyczne i Magazynowe

Stojaki na kręgi stali

Stojak do składowania kręgów stali, magazynowy


Arkusze blach oraz stalowe kręgi stanowią jedne z najważniejszych produktów w przemyśle. Mogą różnić się od siebie rozmiarami oraz wagą, lecz z reguły są to towary wielkogabarytowe o dość dużej masie. Ze względu na fizyczne parametry takich materiałów osoby zarządzające firmami powinny zapewnić odpowiednie miejsce do przechowywania. W tej roli doskonale sprawdzą się stojaki do składowania kręgów stali, które są powszechnie stosowane w magazynach oraz halach przemysłowych.

Oferowany przez nas regał na taśmy stali (nazywane też koilami stali lub po prostu koilami) to produkt, który umożliwia maksymalne zagospodarowanie przestrzeni w magazynie kręgów. Takie rozwiązanie zagwarantuje wysokie bezpieczeństwo składowania towarów – ryzyko ich uszkodzenia mechanicznego będzie minimalne. Stojak został zaprojektowany przez doświadczonych konstruktorów z myślą o składowaniu kręgów stali charakteryzujących się dużą wagą i gabarytami. Jest to specjalistyczny produkt, wyróżniający się wysoką jakością oraz niezawodnością, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w każdej hali i magazynie.

Nasz stojak na koile stali zadba nie tylko o przechowywane produkty, ale także o bezpieczeństwo pracowników magazynu. Podczas pracy z ciężkimi przedmiotami należy zachować szczególną ostrożność. Ważna jest również sama konstrukcja regałów i zagospodarowanie przestrzeni. Wykorzystanie odpowiednich regałów na taśmy stali sprawi, że każda z osób przebywających w pomieszczeniu przemysłowym będzie mogła się swobodnie poruszać i manewrować pomiędzy poszczególnymi produktami.

SPYTAJ O WYCENĘ STOJAKÓW!

Optymalna konstrukcja

Aby umożliwić składowanie przedmiotów o wymagających kształtach – takich jak stalowe kręgi – konieczne jest skorzystanie z produktu o odpowiednich parametrach. Oferowane stojaki charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością oraz solidnym wykonaniem, co jest kluczowe podczas przechowywania towarów wielkogabarytowych.

Konstrukcja regałów na taśmy stali składa się z podstawy zespawanej z blachami podkładowymi. Podstawę stanowią dwie rury o średnicy 244 mm. Zakończeniem obustronnym jest blacha oraz pionowe separatory z profilu zamkniętego. Stojak został zaprojektowany z myślą o składowaniu taśm stalowych o średnicy 1200–1300 mm i szerokościach od 245 do 575 mm. Produkt umożliwia składowanie taśm w pozycji pionowej, co znacząco ułatwia obsługę urządzeń produkcyjnych. Regały dostępne są w wersji lakierowanej i ocynkowanej – w przypadku, gdy mają stać na zewnątrz, zaleca się wybór drugiego wariantu. Pokrycie stojaków cienką powłoką cynku chroni je przed korozją powstającą na skutek kontaktu z powietrzem oraz wodą.

Bezpieczne przechowywanie

Regały na taśmy stali powinny być przede wszystkim odporne na duże obciążenia – ich zadaniem jest utrzymanie towarów o bardzo wysokiej wadze. Nasze produkty w stu procentach spełniają to założenie. Maksymalne obciążenie separatorów pionowych (ograniczników) to aż 4.000 kg, a obciążenie całej przegrody to 30 ton. Oferowane stojaki doskonale sprawdzą się jako miejsce do składowania kręgów stalowych, gwarantując maksymalne bezpieczeństwo przechowywania, a także łatwy i szybki montaż. Kolejne zalety to możliwość modyfikacji zagospodarowania przestrzeni magazynu i długotrwała wytrzymałość. Każdy ze stalowych prętów jest ponadto w znacznym stopniu chroniony przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi.

Z perspektywy pracowników bardzo ważna jest również łatwość obsługi oraz swoboda przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi regałami. To kluczowy aspekt dla sprawnej, bezpiecznej i efektywnej pracy magazynu. Odpowiedni układ w pomieszczeniu przemysłowym przekłada się na utrzymanie wysokiej jakości towarów i nienagannego stanu technicznego, a tym samym na zadowolenie końcowego klienta. Do obsługi stojaków wykorzystuje się suwnicę. Operator suwnicy będzie mieć zapewniony dostęp do każdego miejsca oraz dobrą widoczność wszystkich przechowywanych ładunków.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo


Stojak do składowania kręgów stali to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które powinno być wyposażeniem każdego magazynu przemysłowego. Dzięki niemu możliwe jest optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz bezpieczne przechowywanie towarów. Podczas magazynowania produktów, które następnie transportowane są do klientów, niezwykle ważne jest utrzymanie ich cennych właściwości.

Solidna i dobrze przemyślana konstrukcja stojaków to gwarancja bezpieczeństwa kręgów stali, a także ochrony przed różnymi uszkodzeniami. Stalowe przedmioty bardzo często narażone są także na korozję bądź utratę swoich właściwości na skutek działania różnych czynników atmosferycznych. W celu zabezpieczenia się przed procesami tego typu stosuje się proces cynkowania, dzięki któremu powierzchnie stojaków będą odporne na działanie powietrza, wody oraz promieni słonecznych. W naszej ofercie znajdują się zarówno regały lakierowane, jak i ocynkowane.

ZAMÓW WYCENĘ!


Nieograniczone możliwości


Dzięki zastosowanym materiałom konstrukcja regałów na stalowe kręgi cechuje się niezwykłą trwałością, przez co jest w stanie spełniać swoje zadania nawet pod dużym obciążeniem. Podczas składowania wielkogabarytowych towarów liczy się przede wszystkim odporność na pęknięcia, złamania lub odkształcenia. Jest to szczególnie istotne ze względów bezpieczeństwa.

Jednym z największych atutów stojaków dostępnych w naszym sklepie jest fakt, że można na nich umieścić towary o różnym ciężarze – to uniwersalny produkt o wszechstronnej funkcjonalności.

Korzyści z zastosowania regałów na taśmy stali jest naprawdę wiele. Multum możliwości oraz najwyższe standardy przechowywania zainteresują każdego klienta. Staramy się, by oferowane przez nas stojaki były połączeniem takich cech jak niezawodność, trwałość, bezpieczeństwo, wytrzymałość oraz doskonała technika wykonania z dbałością o najmniejsze detale. Nasze regały posiadają oznakowanie nośności oraz deklarację zgodności z normami unijnymi dla regałów magazynowych.

Stojaki na taśmy bez separatorów

Stojaki na taśmy z separatorami

 
 

Najczęściej zadawane pytania

1Stojaki na taśmy i kręgi stali, do czego służą?
Nasze regały i stojaki magazynowe służą do bezpiecznego i optymalnego składowania taśm i kręgów stali.
2Jakie wyróżniamy rodzaje stojaków na taśmy stali?
W naszej szerokiej ofercie regałów i stojaków magazynowych znajdują się stojaki na taśmy z przekładkami (separatorami) i stojaki na taśmy bez przekładek.
3Stojaki magazynowe, które wybrać?
W zależności od urządzenia do obsługi, dobierzemy odpowiednie stojaki z przekładkami lub bez nich.
4Jakie stojaki najlepiej sprawdzą się do obsługi suwnicą?
W tym konkretnym zastosowaniu proponujemy stojaki do kręgów stali bez separatorów.
5Jaki stojaki sprawdzą się w przypadki obsługi wózkiem widłowym
Najodpowiedniejsze do tego zadania będą nasze stojaki magazynowe z przekładkami, tj. separatorami.
6W jakiej sytuacji konieczne jest zastosowanie stojaka na taśmy z separatorami?
W przypadku gdy taśmy są wąskie i niestabilne w pionie, proponujemy wtedy rozwiązanie z przekładkami.

Chcesz zacząć oszczędzać? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT