Regały do kręgów stali - Logimax - Maksimum przestrzeni w logistyce

Regały do kręgów stali


Regały magazynowe do kręgów stali


Nasze regały do kręgów stali przeznaczone są do składowania kręgów stali o dużej wadze i gabarytach. Konstrukcja składa się z ram nośnych i zawieszonych na nich poziomych belek / trawersów. Technologia, w której produkowane są regały do kręgów stali pozwala na składowanie dużych ładunków o znacznej wadze. Regały mogą być połączone ze sobą wówczas jest możliwość załadunku po obu stronach. Każde do składowania kręgów stali pole może być wypełnione kratą pomostową lub odpowiednimi statecznikami. Regały kotwione są do posadzki poprzez stopy ram za pomocą śrub rozporowych.

Słupy nośne ram oraz belki / trawersy produkowane są ze stali gorącowalcowanej / profili hutniczych, a cała konstrukcja zapewnia doskonałą stabilność. Regały do kręgów stali to konstrukcje stalowe dedykowane dla konkretnego klienta. Każdy projekt jest indywidualnie dobierany według potrzeb.

Regały ciężkie do kręgów stali służą składowaniu kręgów:
• w poziomie – regały z wypełnioną półką
• w pionie – regały ze statecznikami


Idealne dla przedmiotów średniej długości, które wymagają otwartej przestrzeni, składowania i utrzymania dużej wagi. Ten system jest doskonały w przypadku nieporęcznych produktów o kłopotliwych rozmiarach lub kształtach. Pozwala na ich bezpieczne przechowywanie i umożliwia łatwy do nich dostęp. Regały do kręgów stali pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej – przestrzeń nie jest marnowana, a poziomo ułożone towary można spiętrzać jedne na drugich, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do paczek czy pojedynczych produktów. Regały do kręgów stali znajdują zastosowanie do składowania elementów stalowych, kręgów stali, rur grubościennych. Regał do kręgów stali ciężki składa się z pionowych ram / stężonych słupów nośnych do których przymocowane są poziome belki / trawersy. Trawersy siadają tak zwany zamek, na który są łączone z ramami nośnymi. Ponadto występuje jeszcze zabezpieczenie przed wypadanie tak zwany rygiel, który sprawia, że trawersy są niezwykle stabilne.

Obsługa regału odbywa za pomocą wózków widłowych specjalnych lub tradycyjnych. System przechowywania jest zaprojektowany zgodnie z wymaganiami klienta, a towary można składować w regałach pojedynczych albo podwójnych. Ten system przechowywania jest na tyle uniwersalny, że stosując różne komponenty możemy łatwo dopasować się do różnorodnych sytuacji i wymagań.

Standardowo, regały dostarczane są w kolorze niebieskim, ale na żądanie dostępne są również inne kolory. W przypadku zastosowań zewnętrznych, w celu lepszej ochrony przed korozją, elementy pokrywane są farbą zewnętrzną lub wykonywane w wersji ocynkowanej zanurzeniowo. Regały mogą posiadać wypełnienie kratą pomostową lub inną strukturą w celu zabezpieczenia ładunku.Przy aranżacji magazynu wykorzystujemy regał paletowy pojedynczy do ustawienia przy ścianie lub granicy magazynu, natomiast w kolejnych rzędach ustawiamy regały podwójne.

Korzyści wynikające z zastosowania regałów paletowych do kręgów stali :
• Dobra widoczność każdego przechowywanego elementu
• Łatwy dostęp do każdego miejsca
• Wykorzystanie całej wysokości magazynu
• Elementy o różnym ciężarze można przechowywać na tym samym regale
• Możliwość rozszerzenia powierzchni magazynowej o magazyn zewnętrzny.
• Zastosowanie wytrzymałych, gorąco walcowanych elementów wymagających niewielkiej konserwacji
• Regulowane poziomy składowania

Najczęściej zadawane pytania

1Do czego są regały magazynowe do kręgów?
Nasz specjalny regał magazynowy jest wykorzystywany głównie do składowania stali w kręgach.
2W jakiej formie składuje się ładunki na regale?
Na naszym regały na kręgi stali, można odkładać ładunki na paletach, kręgi ustawione pionowo lub poziomo.
3Co to są łoża w regale magazynowym na koile?
Łoża to elementy służące do składowania ładunków bezpośrednio na regale magazynowym, bez używania dodatkowych palet.
4Jakiej wagi kręgi można składować?
Na naszych regałach można składować ładunki od 2 do 20 ton na każdy krąg. Najczęściej obciążenie regału jest limitowane wytrzymałością posadzki.
5Ile kręgów układa się na jednej półce?
W zaleznośni od wymagań, projektu i wagi kręgów, na naszym regale ułożyć można od jednego do kilku sztuk kręgów stali.
6Czym jest koila stali w branży magazynowej?
To nazwa zastępcza, zapożyczona z angielskiego nazwa kręgów stali na magazynie.

Chcesz zacząć oszczędzać? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT