Regały kasetowe - Logimax - Maksimum przestrzeni w logistyce

Regały kasetowe - szufladoweRegały segmentowe, kasetowe


Regały kasetowe zwane również regałami szufladowymi przeznaczone są do składowania arkuszy stali o znacznej wadze w trzech podstawowych gabarytach. Konstrukcja regału jest modułowa. Jeden moduł może pomieścić sześć kaset z arkuszami stali. Każdy moduł jest osobną konstrukcją spawaną i może stawiać jako osobny regał lub można te moduły ustawiać jeden na drugim.


Zalety regałów kasetowych
• Regał kasetowy do blach pozwala na łatwy i szybki dostęp do każdej formatki.
• Bezpieczny transport – sztywna kaseta ułatwia manewrowanie blachami podatnymi na uszkodzenia.
• Bardzo wygodna obsługa za pomocą wózka widłowego, nie wymaga suwnicy. Kaseta posiada dedykowane miejsce na widły wózka.
Gabaryty regałów kasetowych
Regały są wykonywane dla trzech podstawowych gabarytów formatek stali:
• 1000 x 2000 mm
• 1250 x 2500 mm
• 1500 x 3000 mm

Dopuszczalne obciążenie pojedynczej kasety / szuflady wynosi 1500 kg, a obciążenie modułu 9000 kg dla regału standardowego. Moduły można ustawiać do dwóch w górę (1+1) dla regału standardowego.

Wykonujemy również konstrukcje specjalne o zwiększonej nośności kasety i modułu, a także z możliwością ustawiania większej liczby modułów na sobie.
Regały na arkusze blach i kręgi stali, zastosowanie

Regały przeznaczone są do przechowywania kręgów blachy. W zależności od potrzeb, regały mogą być wyposażone w podpory pod kręgi tak zwane łoża do składowania kręgów bezpośrednio na regale. W regałach bez łóż składuje się kręgi na paletach.

Zastosowanie kilku rzędów podpór zwiększa objętość magazynu i pozwala na wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Załadunek i rozładunek ułatwiają specjalne trawersy, które mogą być podnoszone przez wózki widłowe.

Przechowywanie z regałami do blachy i stali

Arkusze są przechowywane na stojaku z wysuwanymi szufladami. Wiele szuflad umożliwia przechowywanie arkuszy według rodzaju materiału, grubości lub częstotliwości użycia. Konstrukcja tych szuflad jest przystosowana do obsługi i transportu przez wózki widłowe.

Przedział magazynowy dla wózka paletowego może znajdować się w dolnej części regału. Dźwigi i wciągniki pozwalają na łatwy transport składowanych materiałów. Chwytaki podciśnieniowe mogą być wykorzystywane do obsługi regałów kasetowych.

Główne plusy regałów kasetowych
• nasze regały do kastowe ułatwiają dostęp do składowanego towaru
• ułatwiają manewrowanie składowanym towarem, zwiększając bezpieczeństwo podatnych na uszkodzenie elementów blach czy stali
• wykonujemy indywidualne rozwiązania, o nietypowych wymiarach i specjalnej konstrukcji
• solidne wykonanie dzięki stalowej kasecie i sztywnej konstrukcji
• pełny wybór kolorystyki
Możliwości rozbudowy

Regał można rozbudować poprzez umieszczenie kaset z wkładkami w wolnostojących częściach regału, także na zewnątrz.

Bezpieczeństwo przechowywania

Materiał zapakowany jest w kasetę z zabezpieczeniem po bokach. Jest on zabezpieczony przed uszkodzeniami i upadkiem podczas transportu.

Łatwe dostosowywanie

Regał może zawierać antresolę lub część wolnostojącą. Kasety mogą być ładowane od przodu lub od tyłu, w zależności od lokalizacji maszyn i dróg dojazdowych do magazynu.

Najczęściej zadawane pytania

1Co to jest regał kasetowy?
To regały, które znaleźć możemy także często pod nazwą regał szufladowy. To modułowy regał nadający się idealnie do skladowania stali (arkusze stali).
2Do czego służy regał kasetowy?
Regał kasetowy na blachy służy do przechowywania i składowania arkuszy stali, jeden moduł mieści sześć kaset z arkuszami.
3Jakie zalety posiada regał kasetowy regał kasetowy w porównaniu do regału wspornikowego lub paletowego?
Regały kasetowe, jak sama nazwa wskazuje pozwalają na łatwy dostęp do każdej z formatek, ich sztywna konstrukcja ułatwia transport i zabezpiecza ładunek, ułatwia to pracę i transport wózkiem widłowym.
4Jak obsługuje się regał kasetowy?
Regały kasetowe firmy Logi-Max obsługiwane są z pomocą wózka widłowego (suwnica nie jest wymagana), każda kaseta ma specjalne miejsca na widły wózka.
5Czego substytutem może być regał kasetowy?
Nasz regał segmentowy może być ciekawą alternatywą dla regałów wspornikowych lub regałów segmentowych.
6Dlaczego klienci operujący blachami częściej wybierają regał kasetowy niż inne regały?
Gdy chodzi o składowanie arkuszy blach, klienci cenia sobię modułowy charakter całęj konstrukcji i możliwość ustawiania jednego na drugim.
7Czy obsługa regału kasetowego jest skomplikowana?
Nasze regały segmentowe obsługuje się wózkiem widłowym, nie jest to skomplikowane.
8Jaka jest cena regału kasetowego?
Ceny różniąsię w zależności od wyboru podstawowych gabarytów formatek stali, jak i indywidualnego projektu klienta.

Chcesz zacząć oszczędzać? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT