Kosze dłużycowe - Logimax - Maksimum przestrzeni w logistyce

Kosze dłużycowe

Kosze do dłużyc


Kosze do ładunków dłużycowych są nieodzownym wyposażeniem w przypadku produkcji, składowania i logistyki ładunków długich. Są skonstruowane tak by z łatwością można je było składować jeden na drugim.

Wyposażone w specjalne zawieszenia
Nasze kosze dłużycowe są wyposażone w specjalne zawieszenia do obsługi suwnicą jak i kieszenie na widły do bezproblemowej obsługi wózkami widłowymi (zarówno czołowymi jak i innymi specjalistycznymi). Nasze standardowe modele mają nośność 1500 kg i pozwalają na składowanie aż od czterech koszy transportowych w górę.

Czym są dłużyce i dlaczego trzeba je odpowiednio przechowywać?


Zgodnie z definicją, dłużyca to drewno wielkowymiarowe o znacznej długości, w logistyce i magazynowaniu jednak, dłużyca to bardzo wiele różnych materiałów. Magazyn np. materiałów budowlanych składuje różne rodzaje ładunków dłużycowych: arkuszy blachy, pręty, profile ze stali, płyty z tworzyw sztucznych. To wszystko ładunki dłużycowe, które wymagają specjalnych rozwiązań.

Jeżeli zajmujesz się transportem i składowaniem dłużyc, profili plastikowych, drewnianych czy aluminiowych to kosze dłużycowe są nieodzownym elementem Twojego magazynu. To rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w logistyce wewnętrznej i zabezpieczeniu produkcji.

Idealne rozwiązanie
do składowania materiałów dłuzycowych


Ponadgabarytowe materiały takie jak profile stalowe, drewno konstrukcyjne, płyty drewniane, tarcica, blachy czy aluminium bywają sporym wyzwaniem logistycznym. To właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy nasze rozwiązania, ułatwiające ich składowanie i przygotowanie do transportu. Kierując się wymogami jakie stawiają przed naszymi klientami ładunki dłużyce stworzyliśmy nie tylko specjalne kosze, ale także regały i wózki.

Wszystkie nasze kosze projektujemy pod indywidualne wymagania naszych klientów. Parametry takie jak nośność, długość są zmienne i przy każdym projekcie kierujemy się wymogami pod konkretne zastosowanie.


System składowania koszowego


Nasz system składowania koszowego na dłużyce jest idealny do przechowywania i transportu materiałó długich. Kosze można układać jeden na drugim, aby zaoszczędzić miejsce, gdy nie są używane, a ponadto są tak skonstruowane, że można je łatwo przemieszczać.

System składowania koszowego składa się z koszy startowych z rolkami oraz koszy magazynowych, układanych na koszach startowych. Ułatwia to dostęp do ładunków jak i daje więcej możliwości transportu po hali magazynowej.

Najczęściej zadawane pytania

1Co to są kosze dłużycowe magazynowe?
Nasze kosze dłużycowe to kosze służące do transportu i magazynowania ładunków długich, jak np. dłużycy stali.
2Co można transportować w koszach dłużycowych?
Dzięki naszym koszom transportować można w zasadzie każdą dłużycę która mieści się w koszach.
3Jakie gabaryty mogą mieć kosze?
Gdy projektujemy kosze dla naszych klientów, najczęściej stosujemy kosze dłużycowe długości 4-ech lub 6-ciu metrów.
4Jakie są szerokości i wysokości koszy dłużycowych?
Każdy nasz kosz projektowany jest pod konkretne wymagania klienta, dlatego szerokość i wysokość jest zależna od wymagań klientów.
5Ile koszy dłużycowychmożna ustawiać na sobie?
Od 3 do 9 sztuk. Zależy od wagi, obciążenia, wytrzymałości dolnego kosza.
6Z czego mogą być wykonane kosze dłużycowe?
Nasze kosze dłużycowe produkujemy z profili zamkniętych i blach.
7Kosz dłużycowy, jakie posiada zabezpieczenie antykorozyjne?
Nasze kosze do dłużyc zabezpieczamy poprzez cynkowanie ogniowe i lakierowanie proszkowe.

Chcesz zacząć oszczędzać? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT