Antresole - Logimax - Maksimum przestrzeni w logistyce

Antresole - podesty magazynowe


Antresole magazynowe to unikalne, uniwersalne i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Zaletą naszego produktu jest szeroki zakres parametrów półek zarówno pod względem długości i głębokości, jak i dopuszczalnych obciążeń. Nasz produkt zaspokaja potrzeby każdej branży z szerokim zakresem rozwiązań separacji produktów.

 

Antresola magazynowa, czym jest?


To platforma magazynowa która została w pełni zaprojektowana i wykonana w fabryce włoskiego producenta. Indywidualnie opracowujemy plan na wyposażenia magazynowego, który pozwala zmaksymalizować przestrzeń składowania w magazynie i wykorzystać kubaturę magazynu w pełni.

Nasze podesty magazynowe zapewniają oszczędności w obszarach takich jak: ogrzewanie, oświetlenie, zabezpieczenia przeciwpożarowe, czy ochrona towaru. Podesty wielopoziomowe dają możliwość zwielokrotnienia powierzchni składowania i kompletacji towarów na wielu piętrach w tym samym obszarze magazynu.

Wielopoziomowe systemy magazynowe są rozwiązaniem możliwym do aplikowania w dowolnej fabryce lub magazynie surowcowym. Nasza antresola magazynowa jest wykonana w oparciu o profile typu C. Nasz system jest łatwy w montażu i demontażu. Można go łatwo przenieść lub rozbudować w przypadku zmiany magazynu. Antresola może być pokryta panelem modułowym, kratą pomostową lub płyta laminowaną.

Co daje system magazynowania z antresolami magazynowymi?


Antresole magazynowe LOGI-MAX to najbardziej wszechstronny, elastyczny system, który maksymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń. Projektowane są z myślą o indywidualnych potrzebach i specyfice składowanego produktu. Dostarczamy produkt wysokiej jakości, wykonany w 100% ze stali ocynkowanej. Nasza modułowa konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo, funkcjonalność i szybki czas realizacji w przystępnej cenie.

 
Główne korzyści

• nasze produkty to najwyższa jakość i najlepsza cena
• system przechowywania, który z łatwością wykorzystasz w magazynowaniu, archiwizacji czy handlu
• szeroka gama wypełnień półek i separacji składowanego ładunku
• rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w wielu branżach
• pewna, cynkowana i certyfikowana konstrukcja, oparta na regałach półkowych
• najlepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej

Jak zbudowana jest antresola magazynowa?

Antresola wykonana jest ze standardowych elementów regałów półkowych. Istnieją dwa sposoby budowania antresoli. Można użyć długich słupów i przymocować do nich podłogi, albo użyć krótkich słupów podzielonych płytą podłogową lub kratownicą. Poszczególne poziomy są połączone schodami. Można również zastosować windy lub system przenośników, które będą podawać towar na antresolę, jak również wydawać z niej towar.

 

Wykorzystanie antresoli magazynowej


Antresole to doskonały sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. W zależności od charakteru magazynu, ich przeznaczenie również może być różne. Nierzadko antresole są częścią struktury magazynu, gdzie zespoły pracowników pracują na poszczególnych platformach - to również sposób na maksymalizację przestrzeni roboczej.

Antresole magazynowe zostały skonstruowane w taki sposób, aby cały asortyment był dostępny dla obsługi bez konieczności używania specjalistycznych wózków. Aby usprawnić migrację towarów między poziomami, antresole mogą być wyposażone w specjalistyczne windy skrzyniowe

 

Nasza antresola magazynowa


Wykonujemy antresole magazynowe na zamówienie. Nasz wielopiętrowy system można rozbudować, a nawet przenieść do innego obiektu, a platforma robocza nie jest elementem konstrukcyjnym budynku.

Nasza antresola magazynowa to konstrukcja stalowa na słupach nośnych ze schodami przemysłowymi zapewniającymi swobodną komunikację personelu pomiędzy kondygnacjami. Stosujemy zabezpieczenia w postaci poręczy i balustrad, a także rozwiązania ułatwiające przepływ materiałów jak bramki paletowe.

Pomagamy firmom różnej wielkości i z różnych branż budować magazyny wielopoziomowe. Dostarczamy rozwiązania o zróżnicowanej nośności. Oferujemy pełne wsparcie projektowe oraz wizyty referencyjne. Nasze konstrukcje stalowe doskonale sprawdzają się w magazynach dystrybucyjnych w branży e-commerce, motoryzacyjnej, odzieżowej, elektronicznej, AGD, a także w zakładach produkcyjnych i innych.

Najczęściej zadawane pytania

1Antresole magazynowe i podesty magazynowe, czym są?
Są to specjalne konstrukcje zwiększające powierzchnię magazynu, hali przemysłowej, obiektu składowania ładunków.
2Jakie są rodzaje antresol magazynowych?
Antresole dzielimy na dwa dwie kategorie: antresole regałowe (oparte na regałach magazynowych) i podesty wolnostojące (oparte na słupach platformy, podesty magazynowe).
3Na jakich regałach można zbudować antresolę?
Na naszych regałach półkowych, na regałach paletowych, konstrukcje takie pozwolą na pełną optymalizację magazynu.
4Po co budować antresole magazynowe?
Aby jak najlepiej wykorzystać kubaturę obiektu magazynowego, wykorzystać miejsce w górę i w pełni zoptymalizować przestrzeń magazynową.
5Ile poziomów może mieć antresola magazynowa?
Konfiguracji jest wiele, optymalnymi rozwiązaniami są 0+1 lub 0+2 lub 0+3 (najczęściej 0+1 i 0+2), takie rozwiązanie pozwala na pełne wykorzystanie przestrzeni magazynowej.
6Jakie może być obciążenie półki dla regału półkowego w antresoli na regale półkowym?
W przypadku naszych rozwiązań regałów magazynowych i antresol magazynowych jest to od 150 do 300 kg/ na półkę.
7Jakie jest obciążenie korytarza z wykorzystaniem antresol magazynowych?
Nasze rozwiązania pozwalają na obciążenia od 250 do 1000 kg/m2.

Chcesz zacząć oszczędzać? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT