Regały dla branży automotive - Logimax - Maksimum przestrzeni w logistyce

Regały dla branzy automotive

Regały magazynowe i nie tylko – rozwiązania dla branży automotive


Magazyny obsługujące sektor automotive muszą odznaczać się funkcjonalnością na najwyższym poziomie. Rynek motoryzacyjny nad Wisłą wciąż się rozwija, a od dostawców działających w Polsce oczekuje się rzetelności, stabilności i szybkiej realizacji zleceń. Nasze rozwiązania wspierają właśnie te aspekty działania przestrzeni magazynowej.

Polska branża automotive
Rozwój sektora automotive w Polsce opiera się na wykorzystaniu najnowszych innowacji, umożliwiających uczestnictwo w tworzeniu przemysłu 4.0 i systematyczną ewolucję w obliczu intensywnych zmian. Warto podkreślić, że sektor ten generował 8% polskiego PKB w roku 2019 i stanowi ogromną część naszego eksportu. Rozwiązania produkowane w Polsce są pożądane w krajach Europy Zachodniej i nie tylko – z kolei firmy, z którymi współpracujemy, oczekują najwyższego standardu obsługi. Zrozumienie potrzeb największych graczy na rynku przekłada się na możliwość dostarczania im najlepszych rozwiązań. Przy współpracy w tak istotnej branży niezwykle ważne są kwestie takie jak rzetelność, skuteczna praca łańcucha dostaw i redukcja czasu trafienia produktu na rynek. To wszystko wymaga z kolei systemu magazynowania, który będzie dostosowany do najwyższych standardów.

Współczesny przemysł musi być budowany na mocnych filarach – bez odpowiedniej pracy magazynów nie moglibyśmy rozwijać tak wydajnych sieci logistycznych. Nasza firma koncentruje się na wspieraniu zakładów pracujących na różnym etapie łańcucha dostaw. Jesteśmy gotowi, by poprawić funkcjonowanie każdego magazynu.


Polska branża automotive

Rozwój sektora automotive w Polsce opiera się na wykorzystaniu najnowszych innowacji, umożliwiających uczestnictwo w tworzeniu przemysłu 4.0 i systematyczną ewolucję w obliczu intensywnych zmian.


Warto podkreślić, że sektor ten generował 8% polskiego PKB w roku 2019 i stanowi ogromną część naszego eksportu. Rozwiązania produkowane w Polsce są pożądane w krajach Europy Zachodniej i nie tylko – z kolei firmy, z którymi współpracujemy, oczekują najwyższego standardu obsługi. Zrozumienie potrzeb największych graczy na rynku przekłada się na możliwość dostarczania im najlepszych rozwiązań. Przy współpracy w tak istotnej branży niezwykle ważne są kwestie takie jak rzetelność, skuteczna praca łańcucha dostaw i redukcja czasu trafienia produktu na rynek. To wszystko wymaga z kolei systemu magazynowania, który będzie dostosowany do najwyższych standardów.

SPYTAJ O INNE ZASTOSOWANIA!

Idealne rozwiązania dla sektora automotive

Regały na komponenty samochodowe


Wśród naszych produktów znajdują się liczne rozwiązania, które przyczynią się do poprawy wydajności i przejrzystości magazynowania. Oto najskuteczniejsze sposoby na usprawnienie funkcjonowania tej kluczowej przestrzeni:
Regały paletowe klasyczne – uniwersalne rozwiązania magazynowe, powszechnie stosowane w nowoczesnych systemach. Ich zaletą jest możliwość dostosowania parametrów do potrzeb dowolnej przestrzeni. Są tworzone „na wymiar” nie tylko w kontekście samego rozmiaru, lecz także charakteru pracy danego magazynu.
Stojaki hutnicze z przekładkami – są to produkty umożliwiające jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni magazynu. Konstrukcje tego typu stosowane są pod suwnicą, co pozwala na odseparowanie ładunków. Stojaki hutnicze znacząco podnoszą standard bezpieczeństwa w magazynie. Wytrzymałość i wszechstronność tych rozwiązań sprawia, że są bardzo popularne w sektorze automotive.
Wózek duplex – rozwiązanie dostosowane do transportowania ładunków dłużycowych. Wózek można załadować suwnicą lub innym wózkiem widłowym, sprawdza się w wąskich przestrzeniach i obsłudze stojaków hutniczych. Jest to pojazd ekonomiczny, efektywny i bezpieczny w użytkowaniu.
Inne systemy magazynowe – nasza oferta obejmuje między innymi stojaki na taśmy, regały wspornikowe, regały segmentowe, regały paletowe, kosze transportowe, pojemniki transportowe i wózki wąsko-korytarzowe. To jeszcze nie koniec – oprócz tych produktów zapewniamy także wiele innych kompleksowych rozwiązań dla różnych sektorów przemysłu.

DOWIEDZ SIĘ O NAS WIĘCEJ


Współpraca z Logi-Max

Klucz do sukcesu


Od lat realizujemy zlecenia dla klientów tworzących polski sektor automotive. Wspieramy firmy, które współpracują z najważniejszymi graczami sektora motoryzacyjnego w Europie i na świecie, a nasze rozwiązania niejednokrotnie pozwoliły na skuteczne usprawnienie procesów magazynowych. By tworzyć sprawne systemy, sięgamy jednak nie tylko do doświadczenia – na bieżąco dopasowujemy się do aktualnych wymagań rynku. Dogłębnie analizujemy, jakie rozwiązania będą najlepsze dla danego klienta; indywidualne podejście stanowi filar naszej działalności. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie odpowiadać na potrzeby naszych klientów, a nasze realizacje dowodzą naszej rzetelności.

Niejednokrotnie konieczne jest wdrożenie regałów wysokiego składowania, które znacząco podnoszą bezpieczeństwo danego magazynu i korzystnie wpływają na sprawność jego funkcjonowania. Efektywność, prostsza inwentaryzacja i skuteczność to coś, co wyróżnia magazyny zaprojektowane przez naszych ekspertów – ze szczegółami realizacji możesz zapoznać się na naszej stronie, gdzie publikujemy studia przypadku.

Wspieramy zarówno niewielkich graczy, jak i potentatów działających na sporym obszarze. Nasze rozwiązania dostępne są dla firm zajmujących się różnorodną działalnością – współpracujemy między innymi z producentami części aftermarket i wytwórcami oryginalnego wyposażenia samochodowego. Logistyka i skuteczny system magazynowania to filary, na których budowany jest sektor automotive. Kluczowy jest jednak wzrost bezpieczeństwa pracowników – warto także zauważyć, że poprawa tego parametru również wpływa na efektywność działania danego przedsiębiorstwa. To kolejne aspekty, na które zwracamy uwagę podczas przygotowywania naszych rozwiązań.

ZAMÓW PEWNE ROZWIĄZANIE

Odpowiednie rozwiązania magazynowe

Twórz skuteczniejszy przemysł razem z nami


W Logi-Max doskonale rozumiemy potrzeby zarówno naszego bezpośredniego klienta, jak i jego kontrahentów. Takie spojrzenie pozwala nam na tworzenie najskuteczniejszych systemów magazynowania, dopasowanych do standardów współczesnego rynku. Zależy nam przede wszystkim na poprawie parametrów takich jak:

Bezpieczeństwo – każdy magazyn musi być dostosowany do restrykcyjnych wymagań dotyczących BHP. Nasze rozwiązania pozwalają na stworzenie bezpiecznych warunków do pracy dla kadry. Usprawnienie sposobu składowania materiałów sprawia, że pracownicy nie muszą angażować się w naprawianie bieżących problemów, dzięki czemu mogą skupić się na kluczowych zadaniach. W bezpiecznym magazynie szansa na wystąpienie wypadku jest minimalna, niezależnie od przechowywanych materiałów.
Wysoka wydajność funkcjonowania przestrzeni magazynowej – zależy nam, by magazyny wspieranych przez nas firm stanowiły sprawny element łańcucha dostaw. Kluczową kwestią jest, by potrzebne materiały były znajdowane i wysyłane jak najszybciej. Staramy się wesprzeć klientów w tworzeniu warunków do szybkiej obsługi ładunku – musi to jednak iść w parze z odpowiednim bezpieczeństwem. Nasze rozwiązania pozwalają na minimalizację ryzyka uszkodzenia ładunku; odpowiedni system przechowywania znacznie zmniejsza częstotliwość różnego rodzaju wypadków związanych z towarem, przez które może on stracić swoją wartość.
Przejrzystość i wysoki standard pracy – sektor automotive cechuje się koniecznością korzystania z bardzo różnorodnych części. Skuteczne przechowywanie produktów ma wpływ na szybkość operowania ładunków; dodatkowo ważne jest, by cała przestrzeń magazynu była zagospodarowana w optymalny sposób. Przejrzyste rozwiązania są zatem niezwykle istotne dla firm działających w sektorze automotive.

Chcesz zacząć oszczędzać? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT