Ważny gracz na rynku meblarskim, działający na rynku od lat dziewięćdziesiątych. Firma produkuje i sprzedaje materiały wykorzystywane przy produkcji mebli, a także akcesoria meblowe. Dysponuje własnymi fabrykami ulokowanymi w czterech oddziałach w północnej części Polski. Specjalizuje się w:
Klient posiadał magazyn, w którym składowane były palety z płytami meblowymi. Przez niepoprawną logistykę magazynu płyty były umieszczane na paletach na poziomie zero. Później na tych płytach umieszczane były kolejne paczki z materiałami wykorzystywanymi w produkcji mebli.
Ze względu na znaczącą wagę takich materiałów problem stanowiło przeniesienie ich w inne miejsce i dostanie się do pożądanych materiałów z dołu, kiedy zaistniała taka potrzeba. Prowadziło to do nadmiernej eksploatacji sprzętu magazynowego oraz konieczności zlecania dodatkowych, angażujących czasowo zadań pracownikom oddziału. Skutkami były ponadto problemy ze sprawną realizacją zamówienia w określonych przypadkach (kiedy potrzebny był materiał z dołu partii), a także większe ryzyko powstawania uszkodzeń. Ze względu na charakter materiału usterki powstałe w trakcie transportu dyskwalifikują go z dalszego użycia. Źle działający magazyn stanowił problem – konkurencja oferuje szybką wysyłkę, wobec czego klienci zaczęli oczekiwać tego samego.
Wykorzystano niezawodny element magazynowy, który jest przeznaczony do składowania materiałów dłużycowych. Produkowane przez firmę Logi-Max regały wspornikowe charakteryzują się wysokością od 2 do 10 metrów oraz obciążeniem od 50 do 2 000 kilogramów na wspornik. Wykonywane są z profili gorącowalcowanych IPE. Projekt został przygotowany na podstawie wytycznych określonych przez klienta.
W tej stosunkowo prostej sytuacji zaoferowane rozwiązanie zostało wdrożone szybko i bez problemów. Realizacja przebiegała w dwóch oddziałach, znajdujących się w Redzie i Elblągu. Korzyści z wprowadzonego rozwiązania są następujące: