Regały wspornikowe - Logi-Max Polska - Rozwiązania Logistyczne i Magazynowe

Regały wspornikowe

Regał wspornikowy, magazynowy


Nasze regały wspornikowe to niezawodny element magazynowy przeznaczony do składowania materiałów dłużycowych.

Ze względu na swoją funkcjonalność, regały wspornikowe określane bywają także jako regały dłużycowe lub regały na dłużyce. Konstrukcja tego typu rozwiązania składa się ze słupów nośnych i zawieszonych na nich poziomych ramion – wsporników. Technologia, w której produkowany jest regał wspornikowy pozwala na zawieszenie ramion po obu stronach słupów nośnych. Regał wspornikowy kotwiony jest do posadzki poprzez stopy ram za pomocą śrub rozporowych.

Słupy nośne oraz ramiona produkowane są ze stali zimnowalcowanej lub profili hutniczych, a cała konstrukcja, jaką posiadają regały dłużycowe, zapewnia ich doskonałą stabilność. Regały na dłużyce (wspornikowe) określane czasem także jako regały wysięgnikowe lub regały wsporcze, stanowią doskonałe rozwiązanie dla składowania długich ładunków.

SPYTAJ O WYCENĘ REGAŁU!

Regał wspornikowy firmy Logi-Max to konstrukcja stalowa dedykowane wszystkim klientom oczekującym niezawodnych rozwiązań. Nasze regały wysięgnikowe powstają na podstawie indywidualnie przygotowanych projektów, zgodnych z potrzebami klienta.

Dobieramy takie regały dłużycowe (regały na dłużyce), które będą zawsze stanowiły satysfakcjonujące rozwiązanie dla klienta.

Jako producent tego typu konstrukcji, gwarantujemy optymalizację powierzchni magazynowych, projekt stworzony zgodnie z Państwa potrzebami i oczekiwaniami oraz atrakcyjną cenę proponowanych rozwiązań.

Realizujemy także montaż regałów magazynowych (m.in. regały paletowe, regały magazynowe zaczepowe) i różnego typu innych konstrukcji (np. systemy zaczepowe) oraz regałów.

Regał magazynowy wspornikowy to możliwość składowania takich ładunków dłużycowych i ponadgabarytowych, jak:
• tarcica
• drewno konstrukcyjne
• wiązary dachowe
• płyty drewnopochodne
• rury stalowe
• rury PCV
• profile stalowe
• profile aluminiowe
• profile i płyty z tworzyw sztucznych
• inne dłużyce

ZAPYTAJ O INNE KORZYŚCI!
Zgodnie z kryterium przeznaczenia, wyróżniamy regał wspornikowy zabezpieczony antykorozyjnie, tj.:
• wewnętrzny – malowany proszkowo (kolor RAL)
• zewnętrzny – ocynkowane ogniowo

Regały wysięgnikowe mogą mieć dwa typy mocowania wsporników:
• regały wysięgnikowe skręcane
• wysięgnikowe zawieszane – wspornik zawieszony jest na haku kutym do słupa regału wspornikowego.
• Nasz system zawieszania jest kompatybilny z regałami, jakie proponuje producent Ohra.

Ze względu na koszt produkcji wyróżniamy regały wsporcze wykonane z profili:
• z profili hutniczych IPE
• z profili stalowych SIGMA

Najczęściej zadawane pytania

1Do czego służą regały wspornikowe?
Regał wspornikowy służy do składowania wszelkiego rodzaju materiałów dłużycowych, czy po prostu materiałów długich.
2Czy różnią się regały wspornikowe od regałów magazynowych / paletowych?
Regały te różnią się sposobem składowania, regały wspornikowe nadają się idealnie do materiałów dłużycowych, natomiast produkty i materiały o niestandardowym kształcie i rozmiarze najlepiej składować z wykorzystaniem regałów paletowych.
3Jakie towary można składować na regałach wspornikowych?
Na tych regałach magazynowych możemy składować tarcicę, drewno konstrukcyjne, wiązary dachowe, płyty drewniane, płyty drewnopodobne, rurki i rury stalowe, rury z pcv, profile stalowe i aluminiowe, profile i płyty z tworzyw sztucznych.
4Co to jest dłużyca?
Dłużyca to z definicji towar, produkt lub przesyłka charakteryzująca się tym że jest stosunkowo wąska, jednak bardzo długa. Całość składa się z elementów nieskracalnych co tłumaczy wymóg specjalistycznego składowania dłużyc.
5Jak długie elementy można przechowywać na regale wspornikowym?
W zależności od specyfikacji (np. nośności) regału możemy składować towary i produkty o różnych długościach, nawet na tym samym regale.
6Kiedy zastosować regał wspornikowy, a kiedy regał paletowy?
Gdy musimy składować towary i produkty o bardzo niestandardowych rozmiarach, kłopotliwych kształtach to najlepszym rozwiązaniem będą regały paletowe. W przypadku dłużyc, tj. wąskich, aczkolwiek długich materiałach, lepszym rozwiązaniem będą regały wspornikowe.
7Jakie regały stosujemy do stali?
W zależności od tego jaką formę ma składowany przez nas produkt, wykorzystać możemy regały wspornikowe ciężkie do ładunków długich lub np. regały do kręgów stali, składowane na paletach lub bez nich.
8Jakie regały stosujemy do płyty i blatów meblowych?
Idealnym rozwiązaniem do tego typu produktów dłużycowych będą np. regały wspornikowe lekkie, które z powodzeniem sprawdzają się w magazynach producentów mebli.
9Jakie regały wykorzystujemy w składowaniu drewna konstrukcyjnego KVH?
W zależności od wymogów składowania (wagi i długości), przy składowaniu drewna litego zastosowanie znajdą zarówno regały wspornikowe lekkie jak i ciężkie.
10Kiedy zastosować regały wspornikowe lekkie?
Regały wspornikowe lekkie wykorzystamy przy lżejszych dłużycach, które nie wymagają np. nośności większej niż 300 kg na ramie.
11Kiedy zastosować regały wspornikowe ciężkie?
Specjalnie przygotowany regał wspornikowy ciężki sprawdzi się przy składowaniu naprawdę ciężkich dłużyc, takich, które wymagają by nośność na ramie wynosiła 2000 kg z nośnością słupa do nawet 20000 kg.

Chcesz zacząć oszczędzać? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT