Regały wspornikowe - Logi-Max Polska - Rozwiązania Logistyczne i Magazynowe

Regały wspornikowe

Wspornikowe regały, magazynowe


Nasze regały do składowania elementów dłużycowych to niezawodny element magazynowy przeznaczony do składowania materiałów dłużycowych.

Ze względu na funkcjonalność regałów wspornikowych, bywają one określane także jako regały dłużycowe lub regały na dłużyce. Konstrukcja tego typu rozwiązania składa się ze słupów nośnych i zawieszonych na nich poziomych ramion – wsporników. Technologia, w której produkowany jest regał wspornikowy pozwala na zawieszenie ramion po obu stronach słupów nośnych. Regał wspornikowy kotwiony jest do posadzki poprzez stopy ram za pomocą śrub rozporowych. Nasze wspornikowe regały to podstawowy element wyposażenia magazynów, służący przede wszystkim do składowania długich materiałów dłużycowych oraz wielkogabarytowych.

Słupy nośne oraz ramiona produkowane są ze stali zimnowalcowanej lub profili hutniczych, a cała konstrukcja, jaką posiadają regały wspornikowe dłużycowe, zapewnia ich doskonałą stabilność. Regały na dłużyce (wspornikowe) określane czasem także jako regały wysięgnikowe lub regały wsporcze, stanowią doskonałe rozwiązanie dla składowania elementów długich ładunków.

SPYTAJ O WYCENĘ REGAŁU!

Regał wspornikowy firmy Logi-Max to konstrukcja stalowa dedykowane wszystkim klientom oczekującym niezawodnych rozwiązań. Nasze regały wspornikowe (lub regały wysięgnikowe) powstają na podstawie indywidualnie przygotowanych projektów, zgodnych z potrzebami klienta.

Nasze wspornikowe regały to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na właściwe zaplanowanie płaszczyzny magazynu. Ich kształt opiera się na słupach nośnych oraz wiszących na nich poziomych ramionach – nazywanych wspornikami.

Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej techniki wsporniki mogą być umieszczone po dowolnej stronie słupów, co zdecydowanie zwiększa ilość obszaru do gromadzenia.

Dobieramy takie wspornikowe regały dłużycowe (regały na dłużyce), które będą zawsze stanowiły satysfakcjonujące rozwiązanie dla klienta.

Jako producent tego typu konstrukcji, gwarantujemy optymalizację powierzchni magazynowych, projekt stworzony zgodnie z Państwa potrzebami i oczekiwaniami oraz atrakcyjną cenę proponowanych rozwiązań.

Zastosowanie regałów wspornikowych znajdziemy w składowaniu długich produktów. Stosowna konstrukcja daje spore korzyści i niezwykle usprawnia działanie całego magazynu.

Elementy dłużycowe to wszystkie przedmioty o niestandardowych rozmiarach – zazwyczaj są to produkty, których długość przekracza 200 centymetrów. Taki rodzaj produktów jest bardzo trudny w przechowywaniu. Problem składowania elementów długich tj. dłużyc rozwiążemy dzięki sprawdzonym rozwiązaniom.

Realizujemy także montaż regałów magazynowych (m.in. wspornikowe regały paletowe, wspornikowe regały magazynowe zaczepowe) i różnego typu innych konstrukcji (np. systemy zaczepowe) oraz regałów.

Regał magazynowy wspornikowy to możliwość składowania elementów, ładunków dłużycowych i ponadgabarytowych, takich jak:
• tarcica
• drewno konstrukcyjne
• wiązary dachowe
• płyty drewnopochodne
• rury stalowe
• rury PCV
• profile stalowe
• profile aluminiowe
• profile i płyty z tworzyw sztucznych
• inne dłużyce

ZAPYTAJ O INNE KORZYŚCI!
Zgodnie z kryterium przeznaczenia, wyróżniamy regał wspornikowy zabezpieczony antykorozyjnie, tj.:
• wewnętrzny – malowany proszkowo (kolor RAL)
• zewnętrzny – ocynkowane ogniowo

Regały wysięgnikowe mogą mieć dwa typy mocowania wsporników:
• wspornikowe regały wysięgnikowe skręcane
• wysięgnikowe zawieszane – wspornik zawieszony jest na haku kutym do słupa regału wspornikowego.
• Nasz system zawieszania jest kompatybilny z regałami, jakie proponuje producent Ohra.

Ze względu na koszt produkcji wyróżniamy regały wsporcze wykonane z profili:
• z profili hutniczych IPE
• z profili stalowych SIGMA

Regały wspornikowe lekkie


Tego typu regały wysięgnikowe stanowią idealne rozwiązanie w przechowywaniu lekkich i długich przedmiotów, które najlepiej składować w pozycji poziomej. Towary można układać jedne nad drugimi, przy zachowanym dostępie do produktów na wszystkich poziomach.

Za pomocą lekkich regałów wspornikowych firmy Logimax Polska można przechowywać długie belki drewniane, rury i inne przedmioty, zachowując bezpieczeństwo i łatwy dostęp. Wykonane z stali malowanej proszkowo, lekkie regały wspornikowe są oferowane jako regały wspornikowe jednostronne, stojące przy ścianie, lub dwustronne, do których dostęp jest możliwy od przodu i od tyłu.

Nasze wspornikowe regały magazynowe mają modułową konstrukcję, dzięki czemu, w razie potrzeby, można łatwo dodawać kolejne segmenty. Położenie ramion można regulować w pionie co 100 mm, mocując je klinami do słupów. Jako opcja, dostępne są również stalowe ograniczniki, których konstrukcja zabezpiecza przechowywane przedmioty przed stoczeniem się z ramion. Standardowo, wspornikowe regały dostarczane są w kolorze stali cynkowanej, ale na żądanie dostępne są również inne kolory. W przypadku zastosowań zewnętrznych lub w środowisku korozyjnym, oferujemy również rozwiązania ze stali galwanizowanej zanurzeniowo.

ZAPYTAJ O REGAŁ WSPORNIKOWE LEKKIE!

Regały wspornikowe lekkie można konfigurować w szerokim zakresie dostępnych opcji tak, aby spełnić indywidualne potrzeby magazynowe.

Poszczególne elementy regału magazynowego dobiera się zależnie od rozmiaru i wagi produktów, wysokości i długości magazynu, szerokości korytarzy i przejść jak również od szeregu innych czynników, mających wpływ na zmniejszenie kosztów i zaoszczędzenie miejsca. W przypadku konieczności składowania elementów lub cięższych przedmiotów, zaleca się wykorzystanie systemu ciężkich regałów wspornikowych.

Korzyści wynikające z zastosowania regałów lekkich:
• Dobra widoczność każdego przechowywanego elementu
• Łatwy dostęp do każdego poziomu składowania elementów
• Elementy o różnych długościach można przechowywać na tym samym regale
• Wykorzystanie lekkiej konstrukcji dostosowanej do potrzeb
• Regulowane poziomy składowania długich elementów
• Atrakcyjna cena proponowanego rozwiązania

Regał lekki
jednostronny

Wysokość słupów 3000 mm
Ilość słupów 4 szt
Nośność słupa dla każdej strony 525 kg
Odległość w osi 3 x 1100 mm
Długość regału 3300 mm
Zabezpieczenie powierzchni RAL 5015
Lewa strona
Długość wsporników 600 mm
Środek ciężkości 300 mm
Nośność ramienia 175 kg
Poziomy składowania ze stopą 4 p
Liczba ramion 600 mm
Zabezpieczenie powierzchni RAL 5015
Projekt powyższego regału lekkiego zamieściliśmy jako przykład.

W projektach dla naszych klientów możemy zastosować dowolną ilość słupów w zgodzie z projektem, same regały mogą być także dowolnie długie. Możemy bez problemu dokładać kolejne słupy, a każdy słup jest przestawny.

Regały mogą być skonstruowane dwustronnie (na przykładowym projekcie jednostronny), a długość wsporników możemy dowolnie konfigurować w przedziałach 600-800 mm i 1000-1200 mm.

Przy regałach lekkich możemy osiągnąć nośność ramienia do 300 kg na ramie, jako producent oferujemy wszystkie nasze regały w dowolnym kolorze i dowolnym zabezpieczeniu powierzchni. Dostępne jest także cynkowanie ogniowe.

Regały wspornikowe ciężkie


Regały wspornikowe ciężkie, określane także jako regały na dłużyce, to rozwiązanie idealne dla długich przedmiotów, które wymagają otwartej przestrzeń składowania, nieograniczonej przez słupy regałów.

Ten system jest doskonały w przypadku nieporęcznych produktów o kłopotliwych rozmiarach lub kształtach. Pozwala na ich bezpieczne przechowywanie i umożliwia łatwy do nich dostęp. Regały dłużycowe pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej – przestrzeń nie jest marnowana, a poziomo ułożone towary można spiętrzać jedne na drugich, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do paczek czy pojedynczych produktów.

Regały typu wspornikowe dłużycowe znajdują zastosowanie do składowania elemntów długich właśnie tzw. dłużyc, w tym mebli, materiałów budowlanych, rur, profili, listew drewnianych i paneli podłogowych. Zawsze, gdy zachodzi potrzeba przechowywania długich przedmiotów o nieregularnych kształtach, regały wspornikowe są najlepszym rozwiązaniem.

ZAMÓW WYCENĘ REGAŁÓW CIĘŻKICH!

Regał wspornikowy składa się z pionowych kolumn, słupów nośnych, do których przymocowane są poziome ramiona, na których końcach opcjonalnie można zainstalować ograniczniki wysunięcia, zabezpieczenie produktu przed stoczeniem. Produkty są układane na ramionach poziomo. Obsługa regału odbywa za pomocą wózków widłowych 4-kierunkowych, bocznych lub suwnic z trawersami czy układnic.

System przechowywania, jaki dostarczają regały wysięgnikowe, jest zaprojektowany zgodnie z wymaganiami klienta, a towary można składować w regałach jednostronnych albo dwustronnych.

Ten system przechowywania jest na tyle uniwersalny, że stosując różne komponenty, możemy łatwo dopasować się do różnorodnych sytuacji i wymagań. Ramiona wysięgników można łatwo ustawiać na różnych wysokościach.

SPYTAJ O OFERTĘ!
Korzyści wynikające z zastosowania regałów wspornikowych:
• Dobra widoczność każdego przechowywanego elementu
• Łatwy dostęp do każdego miejsca
• Wykorzystanie całej wysokości magazynu
• Elementy o różnych długościach można przechowywać na tym samym regale
• Możliwość rozszerzenia powierzchni magazynowej o magazyn zewnętrzny
• Zastosowanie wytrzymałych, gorąco walcowanych elementów wymagających niewielkiej konserwacji
• Poziomy składowania elementów regulowane
• Atrakcyjna cena proponowanego rozwiązania

Standardowo, nasze regały magazynowe dostarczane są w kolorze niebieskim, ale na żądanie dostępne są również inne kolory. W przypadku zastosowań zewnętrznych, w celu lepszej ochrony przed korozją, elementy pokrywane są farbą zewnętrzną lub wykonywane w wersji ocynkowanej zanurzeniowo. Przy aranżacji magazynu wykorzystujemy regał wspornikowy jednostronny do ustawienia przy ścianie lub granicy magazynu, natomiast w kolejnych rzędach ustawiamy regały wspornikowe dwustronne.

Regał ciężki
jednostronny

Wysokość słupów 5550 mm
Ilość słupów 6 szt
Nośność słupa dla każej strony 8700 kg
Odległość w osi 5x1100 mm
Długość regału 5500 mm
Profil słupa i stopy IPE 330
Zabezpieczenie powierzchni lakierowanie RAL 51015
Lewa strona
Długość wsporników 1850 mm
Środek ciężkości 1000 mm
Nośność ramienia 1450 kg
Nośność półki (6 x ramię) 8750 kg
Poziomy składowania ze stopą 7 p
Liczba ramion 36 szt.
Profil wsporników IPE 140
Długość stopy 2000 mm

Regał ciężki
dwustronny

Wysokość słupów 5550 mm
Ilość słupów 6 szt
Nośność słupa dla każej strony 8700 kg
Odległość w osi 5x1100 mm
Długość regału 5500 mm
Profil słupa i stopy IPE 330
Zabezpieczenie powierzchni lakierowanie RAL 51015
Lewa strona Prawa strona
Długość wsporników 1850 mm 1850 mm
Środek ciężkości 1000 mm 1000 mm
Nośność ramienia 1450 kg 1450 kg
Nośność półki (6 x ramię) 8750 kg 8750 kg
Poziomy składowania ze stopą 7 p 7 p
Liczba ramion 36 szt. 36 szt.
Profil wsporników IPE 140 IPE 140
Długość stopy 2000 mm 2000 mm
Na powyższych projektach obrazujemy przykładowe projekty regałów wspornikowych ciężkich.

Wszystkie nasze regały projektujemy pod konkretne potrzeby klienta, dlatego wysokość słupów może osiągać od 4 do 10 m, a sama nośność słupa jest dobierana indywidualnie.

Nośność jednego ramienia może osiągnąć nawet 2000 kg, a nośność słupa 20 000 kg.

Jako producent możemy zaoferować regały z dowolną ilością słupów, regały o dowolnej długości z możliwością ich dokładania kolejnych słupów (każdy z nich jest przestawny).

Nasze rozwiązania są tworzone na indywidualne zamówienie, dlatego też oferujemy je w dowolnym kolorze, z odpowiednio dobranym zabezpieczeniem powierzchni (dostepne cynkowanie ogniowe).

Najczęściej zadawane pytania

1Regały wspornikowe - co to za produkt?
Regał wspornikowy służy do składowania wszelkiego rodzaju materiałów dłużycowych, czy po prostu materiałów długich.
2Czym różnią się wspornikowe regały od regałów magazynowych / paletowych?
Regały te różnią się sposobem składowania, regały wspornikowe nadają się idealnie do materiałów dłużycowych, natomiast produkty i materiały o niestandardowym kształcie i rozmiarze najlepiej składować z wykorzystaniem regałów paletowych.
3Jakie towary można składować na regałach wspornikowych?
Na tych regałach magazynowych możemy składować elementy takie jak tarcicę, drewno konstrukcyjne, wiązary dachowe, płyty drewniane, płyty drewnopodobne, rurki i rury stalowe, rury z pcv, profile stalowe i aluminiowe, profile i płyty z tworzyw sztucznych.
4Co to jest dłużyca?
Dłużyca to z definicji towar, produkt lub przesyłka charakteryzująca się tym że jest stosunkowo wąska, jednak bardzo długa. Całość składa się z elementów nieskracalnych co tłumaczy wymóg specjalistycznego składowania dłużyc.
5Jak długie elementy można przechowywać na regale wspornikowym?
W zależności od specyfikacji (np. nośności) regału możemy składować towary i produkty o różnych długościach, nawet na tym samym regale.
6Kiedy zastosować regał wspornikowy, a kiedy regał paletowy?
Gdy musimy składować towary i produkty o bardzo niestandardowych rozmiarach, kłopotliwych kształtach to najlepszym rozwiązaniem będą regały paletowe. W przypadku dłużyc, tj. wąskich, aczkolwiek długich materiałach, lepszym rozwiązaniem będą regały wspornikowe.
7Jakie regały stosujemy do stali?
W zależności od tego jaką formę ma składowany przez nas produkt, wykorzystać możemy regały wspornikowe ciężkie do ładunków długich lub np. regały do kręgów stali, składowane na paletach lub bez nich.
8Jakie regały stosujemy do płyty i blatów meblowych?
Idealnym rozwiązaniem do tego typu produktów dłużycowych będą np. regały wspornikowe lekkie, które z powodzeniem sprawdzają się w magazynach producentów mebli.
9Jakie regały wykorzystujemy w składowaniu drewna konstrukcyjnego KVH?
W zależności od wymogów składowania (wagi i długości), przy składowaniu drewna litego zastosowanie znajdą zarówno regały wspornikowe lekkie jak i ciężkie.
10Kiedy korzystać z regałów wspornikowych lekkich?
Regały wspornikowe lekkie wykorzystamy przy lżejszych dłużycach, które nie wymagają np. nośności większej niż 300 kg na ramie.
11Kiedy korzystać z regałów wspornikowych cięzkich?
Specjalnie przygotowany regał wspornikowy ciężki sprawdzi się przy składowaniu naprawdę ciężkich dłużyc, takich, które wymagają by nośność na ramie wynosiła 2000 kg z nośnością słupa do nawet 20000 kg.

Chcesz zacząć oszczędzać? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT