Klient działa na wielu płaszczyznach, skupiając się na produktach dla branży motoryzacyjnej – w szczególności przeznaczonych na rynek aftermarket. Firma opracowuje także nowoczesne rozwiązania z dziedziny robotyki oraz energetyki. Do najważniejszych produktów klienta należą:
Dla klienta ważna jest możliwość tworzenia rozwiązań o wysokiej efektywności energetycznej. Polityka firmy jest skupiona nie tylko na skutecznej produkcji, ale także na ekologicznym przebiegu procesów, co miało spore znaczenie dla rozpatrywanego przypadku.
Klient dysponował wysoką halą, w której produkty były składowane na paletach. Były one umieszczone jedna na drugiej, co znacząco utrudniało efektywność pracy magazynu. Co więcej, takie rozwiązanie prowadzi do zwiększonego zagrożenia dla osób pracujących – kadra w trakcie przenoszenia ładunków mogła być narażona na uszczerbki na zdrowiu. Głównym celem naszego działania była więc poprawa efektywności funkcjonowania magazynu i redukcja potencjalnego zagrożenia wobec osób pracujących w tej przestrzeni.
Ze względu na specyfikę hali zdecydowaliśmy się na wdrożenie regałów wysokiego składowania. Klient zyskał w ten sposób aż 1 080 miejsc paletowych. Regały wysokiego składowania Logi-Max pozwalają na przechowywanie ciężkich ładunków paletowych. Ich obciążenie może wynieść nawet do 24 ton. Są wykonywane z profili gorącowalcowanych IPE, HEB oraz HEA. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku przestrzeni, którą dysponował klient. Regały przymocowane są do posadzki poprzez stopy ram za pomocą śrub rozporowych, co jest gwarancją ogromnej stabilności. Regały wysokiego składowania Logi-Max są przeznaczone do przechowywania form do pras, form odlewniczych, kręgów stalowych, arkuszy blach, płyt stalowych i elementów odlewniczych. Możliwość instalacji wysokich regałów ciężkich zapewnia optymalizację powierzchni magazynowej, pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a także znaczące ułatwienie w dokonywaniu inwentaryzacji. Jest to rozwiązanie atrakcyjne cenowo.
Główną wartością dodaną dla klienta była możliwość znacznie wydajniejszego przechowywania ładunków. Oprócz tej kwestii odnotowano poprawę także w szeregu innych aspektów.